Spectacolul continua la Mondialul brazilian! Germania – Ghana 2-2, intr-un meci contand pentru Grupa D

Repriza a doua a meciului disputat la Fortaleza a fost cea mai frumoasa repriza jucata pana acum la acest Campionat Mondial.

Gotze a deschis scorul pentru Germania la 6 minute dupa pauza, dupa o centrare a lui Muller(51′). Ghaneziii au replicat insa imediat si au restabilit egalitatea prin Andre Ayew, iar apoi au reusit chiar sa treaca la conducere prin reusita lui Asamoah Gyan (’63).
Veteranul Klose nu a permis insa un esec pentru Germania, jucatorul de 36 de ani a marcat in minutul ’71, stabilind scorul final la 2-2.

Germania: Neuer – Boateng (Mustafi ’46), Hummels, Mertesacker, Howedes – Lahm – Khedira (Schweinsteiger ’70), Kroos – Ozil, Gotze (Klose ’69) – Muller. Selectioner: Joachim Low

Ghana: Dauda – Afful, Boye, Mensah, Asamoah – Rabiu (Badu ’77), Muntari – Atsu (Wakaso ’73), Boateng (J. Ayew ’52), A. Ayew – Gyan. Selectioner: James Akwasi Appiah.

Dupa victoria cu Portugalia(4-0) si egalul cu Ghana, Germania acumuleaza 4 puncte si va intalni in ultimul meci din Grupa D, SUA.

Messi salveaza Argentina, in prelungiri

Intr-un alt meci disputat sambata, Argentina a reusit sa isi aproprie a doua victorie de la Mondial si este ca si calificata in optimi. Echipa lui Alejandro Sabella a trecut insa greu de Iran in partida de la Belo Horizonte(1-0), Messi inscriind in minutele de prelungire.
VEZI golul superb reusit de Messi!

Franta – Elvetia 5-2, meciul cu cele mai multe goluri marcate la Mondialul din Brazilia! VIDEO!

O noua surpriza la Mondial! Anglia, eliminata! Suarez, atacantul lui Liverpool, le-a dat lovitura englezilor

S-a incheiat cu tiki-taka! Campioana mondiala en-titre, prima eliminata de la Copa do Mundo 2014! VIDEO!

VEZI SI:

VIDEO! Ochoa a facut meciul vietii, in fata lui Neymar si compania! Brazilia a remizat cu Mexicul

Cristiano Ronaldo, in lacrimi! Portugalia, zdrobita de Germania, in Brazilia! Vezi VIDEO!

VIDEO! Primul meci din grupa F, Argentina – Bosnia a consemnat cel mai rapid autogol din istoria Mondialului

Vezi aici programul complet al meciurilor, loturile celor 32 de echipe si stadioanele pe se joaca in Brazilia!