Voluntari pentru victorie! Succes important pentru ACS Poli Timisoara

TIMISOARA. ACS Poli a obtinut o victorie logica si normala, raportata la cum s-au desfasurat ostilitatile in partida cu FC Voluntari. Desi ilfovenii stau mai bine in clasament, practic, ACS Poli a demonstrat ca merita mai mult. S-a terminat 1-0, gol marcat de Catalin Doman dintr-o lovitura de la 11 metri inscrisa la finele primei parti, obtinuta, usor, tot de el.

Gazdele au mai avut un gol marcat si la inceputul partii secunde, anulat insa destul de lejer de brigada de arbitri, dupa o lovitura de colt. De remarcat ca jucatorul vizitatorilor, Florin Cernat, a fost eliminat in minutul 46, pentru cumul de cartonase.

Dupa toate probabilitatile, indiferent de ceea ce se va intampla pana la pauza competitionala, cele doua echipe se vor intalni, la fel ca in sezonul trecut, in play-out.

ACS Poli: Straton – Straut, Bocsan, Scutaru, Seroni, Artean, Poparadu, Barbut, Croitoru, Doman, Draghici. Au mai jucat: Llorente, Popovici, Carstocea.