Baschetbalistii Timisoarei invinsi in primul meci de SCMU Craiova

TIMISOARA. SCM winsed.swiss Mozzart Bet Timisoara a pierdut la 7 puncte diferenta primul meci din seria locurilor 11-14 din Liga Nationala de baschet.

Partida a fost una inm care fiecare dintre echipe a condus pe rand pe tabela de marcaj. Oltenii au castigat cu 25-19 primul sfert al intalnirii, insa pana la pauza mare, banatenii au redus ecartul la doar 3 puncte, 48-45.

Timisorenii au continua jocul bun si in actul al treilea al intalnirii, pe care l-au castigat la 5 puncte diferenta. In ultimul sfert craiovenii au jucat mai bine in faza ofensiva si s-au aparat mai compact, iar in cele din urma au intors scorul si s-au impus cu 87-80.

Cel mai bun marcator timisorean a fost Nikola Gajic, autor a 19 puncte, Schipor a terminat cu 12, in timp ce Simmons si Mirkovic au avut cate 11.

Urmatoarea intalnire dintre cele doua echipe este programata luni, de la ora 19:00, in sala Constantin Jude.