Esec la scor de tenis pentru Banat Girls. Cea mai severa infrangere pe teren propriu din acest campionat

TIMIS. Banat Girls Comlosu Mare a fost invinsa prima data pe teren in aceasta stagiune de CSM Alexadria, in runda a VII-a din play-out-ul Superligii.

Timisencele au avut prima ocazie a meciului in minutul 2, insa Rebecca Melack a fost blocata in marginea careului de 16 metri de portarul Madalina Grecu. In minutul 24, la capatul unei faze de atac bine lucrate, mingea a ajuns la capitanul timisean Melisa Sodinca, iar aceasta a propulsat balonul in plasa.

Imediat dupa reluarea partidei, Daniela Preda a trimis o minge peste apararea timiseana, Alexandra Nica a preluat, a recut balonul pe langa portarul Rebeca Pavel si a cazut, dar mingea aa fost lovita de Carina Doiban, care a egalat situatia de pe tabela. Pana la pauza Alexandria a mai punctat o data prin Alexandra Nica, dupa o lovitura de colt si a mai ratat o ocazie buna, dupa ce mingea trimisa de Valentina Petre, din lovitura libera, a lovit trasversala.

In partea a doua, Banat Girls nu a reusit sa transforme niciuna din ocaziile avute, dar CSM Alexandria a continuat sa inscrie. Mai intai a facut-o Carina Doiban in minutul 52.

Ultimele 10 minute au fost teribile pentru echipa timiseana. Mai intai Daniela Preda a recupera un balon aproape de centrul terenului, i-a pasat Iustinei Rezeanu, iar aceasta a facut 1-4. Dupa alte trei minute, Carina Doiban a preluat o minge din propria jumatate, si dupa combinatii cu Alexandra Nica, mingea i-a revenit si a invins-o pe Rebeca Pavel, completandu-si tripla.

In prelungirile intalnirii, aceeasi Doiban i-a trimis un balon Iustinei Rezeanu, iar jucatoarea de 21 de ani a stabilit scorul final, 1-6.

In runda viitoare, programata duminica, Banat Girls Comlosu Mare joaca in deplasare impotriva Gloriei Bistrita.