Victorie categorica, la Cluj, pentru RCM Timisoara. Campionii s-au impus in fata celor de la Universitatea cu scorul de 45-3

Rugbystii timisoreni se afla la al treilea meci consecutiv in care isi trec in cont punctul bonus ofensiv.
 Desi, la fel ca si la meciurile antrerioare, au inceput mai greu jocul, cei de la RCM au reusit pana la pauza 5 eseuri. Daniel Carpo, aflat in postura de capitan al galben-albastrilor la Cluj a bifat prima reusita a campionilor in minutul 9, iar Poparlan(de doua ori) , Shennan si Drenceanu au fost marcatorii celorlalte patru eseuri din primul mitan, trei dintre aceste reusite fiind transformate de Gabi Conache.
Gazdele au raspuns doar printr-o lovitura de pedeapsa transformata de Paraschiv, astfel ca, la pauza tabela de pe Cluj Arena arata scorul de 31-3 pentru Timisoara.
In partea a doua a jocului campionii nu au mai fortat. S-au aparat perfect si au mai bifat doua reusite. Drenceanu si Sola au fost cei care au culcat balonul in terenul de tinta al clujenilor, iar Conache a transformat ambele eseuri. Scor final 45-3 pentru RCM, care incheie prima parte a sezonului regulat cu un bilant de cinci victorii si o infrangere.