Jucatorii de la ACS Poli nu sunt multumiti cu remiza inregistrata la Brasov. Kirev: Trebuia sa castigam

Portarul lui ACS Poli spune ca Poli avea nevoie de o victorie in meciul contra celor de la Corona Brasov si u un singur punct obtinut pe terenul fostului lider al seriei nu ii poate multumi.

Elevii lui Vali Velcea incearca sa se obisnuiasca sa joace de dimineata. Sambata, la Brasov, ACS a jucat pentru prima oara in aceasta editie de campionat de la ora 11, iar jucatorilor nu le este foarte usor sa se reobisnuieasca sa joace la matineu.

Portarul lui ACS Poli, Mario Kirev spune ca remiza de la Brasov(0-0) nu poate sa fie multumitoare pentru gruparea timisoreana.”Nu suntem multumiti de egal, trebuia sa castigam. Am facut un meci cu doua reprize diferite: prima nu foarte buna, era primul meci pe care l-am jucat la ora 11 si a fost putin cam greu, parca eram adormiti,  dar  ne-am trezit in repriza a doua si am jucat mai bine. Trebuia sa castigam, asta ne doream. Au avut ei doua ocazii, noi la fel vreo doua-trei, dar nu am dat gol si asta a fost”, a spus portarul.