Infrangere drastica si se anunta un sfert de finala imposibil. Poli Timisoara pierde la Baia Mare si va juca cu CSM Bucuresti

TIMISOARA. Se putea mult mai mult, mai ales ca handbalistii de la Poli erau odata primii in returul sezonului regulat. Dar, in cele din urma, violetii nu s-au ridicat la nivelul astreptarilor, oarecum asteptat si din cauza problemelor financiare si au terminat pe 5.

In aceasta seara, Poli a pierdut pe terenul celor de la Baia Mare la scor, 31-23 si au incheiat campionatul pe locul 5. Ceea ce inseamna o dubla foarte grea in play-off, contra celor de la CSM Bucuresti, cu avantajul terenului propriu pentru trupa din capitala.

Marcatorii Politehnicii au fost: Orbovic 7, Lasica 3, Hrimiuc 3, Santeiu 2, Krsto Milosevic 2, Marjanovic 2, Sania 2, Cimpan 1, Fenici 1. La gazde, Cabut a marcat 10 goluri, fiind omul meciului.

SCM Politehnica Timisoara cade pe locul 5 si joaca in play-off sfertul de finala cu CSM Bucuresti. Primul meci va fi duminica, in Capitala, al doilea joia viitoare la Timisoara. In caz de meci decisiv, acesta se va disputa la Bucuresti.