Handbalistii alb-violeti, invinsi din nou la Turda. Timisoara pierde dupa un meci echilibrat

Etapa a X-a din Liga nationala de handbal masculin, nu a fost de nota 10 pentru handbalistii de la SCM Poli Timisoara. Chiar daca au obtinut cateva rezultate excelente in acest sezon, elevii lui Pero Milosevic s-au inclinat in aceasta seara pe un adevarat teren minat. Banatenii au pierdut pe terenul celor de la Potaiisa Turda, 24-27, intr-o intalnire din care se putea scoate mai mult.

Dupa un inceput de joc echilibrat, violetii s-au dus la 6-3, si chiar daca Turda a revenit, partida a ramas echilibrata, 9-9 si 13-12 la pauza pentru gazde. Echilibrul s-a mentinut si in partea secunda, 15-15 si 20-20 in minutul 50. Poli, lipsita de aportul capitanului Cristi Fenici, accidentat, nu a mai tinut ritmul pe final, gazdele s-au desprins la 24-21 si s-au impus cu 27-24.

Al treilea esec al sezonului pentru banateni, pe un teren in care au castigat bronzul national in urma cu doua sezoane, dar si unde au pierdut multe partide echilibrate.

Marcatorii Politehnicii in jocul cu Turda: Vuk Milosevic 5 goluri, Krsto Milosevic 4, Marjanovic 4, Orbovic 3, Sania 3, Cimpan 2, Hrimiuc 2, Lasica 1.