Fostul jucator de la Poli Timisoara, Costel Pantilimon, titular cu Manchester United

Fostul jucator al alb-violetilor, portarul Costel Pantilimon a bifat al patrulea meci la City. Panti a fost titular in meciul in care United a eliminat-o pe Manchester City din Cupa Angliei dupa victoria cu 3-2.
Pantilimon a incasat primul gol la prima faza de poarta a lui United. In minutul 10, Rooney s-a inaltat superb si a trimis cu capul in vinclu, fara nicio sansa pentru portarul roman.

Kompany de la City a fost eliminat cu usurinta doua minute mai tarziu, iar misiunea „diavolilor rosii” a fost mult mai usoara.
Pana la pauza, Pantilimon a mai incasat inca doua goluri. Primul, in minutul 30, dupa un sut din reluare al lui Welbeck, la care nu avea sanse sa intervina, iar cel de-al doilea in minutul 40, cand penaltiul executat de Rooney a fost parat de roman, insa mingea a revenit la atacantul lui United care a punctat pentru 3-0.

Dupa pauza, oaspetii s-au relaxat, iar City a punctat prin Kolarov (48) si Aguero (64), dar nu a fost suficient pentru un 3-3 care sa duca la o rejucare, chiar daca Pantilimon a trimis cu capul in prelungiri, pe langa poarta lui United.