CFR Timisoara, pas mare spre finala campionatului. Victorie in ultimele 3 minute

TIMISOARA. CFR Timisoara s-a impus cu 2-1 pe terenul lui CSM Deva. in etapa a IV-a a primei ligi de futsal.

Duelul de la Deva a fost unul diferit de cel din finala Cupei Romaniei, din urma cu aproape 2 saptamani. De aceasta data, formatia timisoreana a fost mult mai sigura in aparare si nu a mai oferit atatea spatii gazdelor. In poarta timisoreana a aparut titular tanarul Daniel Gurin, cel care si-a aratat calitatile si in partidele echipei de tineret.

La pauza, tabela era imaculata, iar golurile au venit in partea a doua, in ultimele 3 minute. Cei care au deschis scorul au fost hunedorenii, care au punctat prin Savio Valadares.

Timisorenii nu s-au descurajat si si-au respectat planul de joc, iar rezultatele au venit. Mai intai capitanul Valentin Ilas a reusit golul egalarii, pentru ca Mihnea Toader sa aduca toate punctele CFR-ului.

Odata cu aceasta victorie, CFR Timisoara ramane pe locul al doilea, cu 52 de puncte, la 4 lungimi de CSM Deva, si face un pas mare spre finala cu United Galati. In runda urmatoare CFR Timisoara va primi vizita campioanei United Galati.