Fara sa forteze! Handbalistii de la Poli Timisoara au invins lejer Fagarasul. GALERIE FOTO

TIMISOARA. Meciul dintre Poli Timisoara si CSM Fagaras a fost unul cu final previzibil, tinand cont de diferenta de valoare dintre cele doua echipe. Banatenii, care au jucat in acest debut de sezon competitional mai bine in Europa decat in Liga Nationala, erau marii favoriti in fata ultimei clasate, si normal, si-au respectat statutul. Alb-violetii s-au impus cu 27-20, dupa ce la pauza tabela arata 15-9!

O fost o victorie mai lejera decat o arata scorul, banatenii jucand parca cu frana de mana trasa si menajandu-se pentru meciurile viitoare, mult mai importante, derby-ul Banatului de la Resita si dubla din barajul de accedere in grupele Cupei EHF cu slovenii de la Ribnica.

Oaspetii au inscris primul gol in minutul 8 si asta spune mult despre puterea lor, insa astazi au fost decenti in fata bronzului sezonului trecut. Mai spunem ca partida a inceput cu un moment de reculegere pentru Adrian Panait, un polist care a plecat prea devreme in ceruri, iar cei mai buni marcatori ai gazdelor din acest joc au fost Lazarov 6 goluri, Marjanovic, Lasica si Milosevic, toti cu cate 4 reusite.

Miercurea viitoare, Poli joaca la Resita, in cadrul etapei a 12-a.