Din victorie in victorie. Handbalistii de la Poli Timisoara, de neoprit, chiar si la Vaslui

Daca in anii trecuti, Poli se chinuia rau la Vaslui, iata ca se poate si altfel. SCM Poli Timisoara este pe val in Liga Nationala de handbal masculin si a obtinut o noua victorie. De aceasta data, banatenii s-au impus sub „Podu’ Inalt”, la scor 35-28 (17-14).

Partida a inceput echilibrat, dar ofensiv, marcandu-se aproape un gol pe minut pana la 5-5. Apoi, violetii au inceput sa fie atenti si in aparare si s-au desprins, 12-7, ca la pauza, moldovenii sa mai reduca din ecart, 17-14. In partea secunda, elevii lui Pero Milosevic au apasat pe acceleratie si nu s-au mai uitat in spate. In minutul 40, Poli avea +7, 25-18, si a pastrat ecartul pana la final, chiar daca a avut si noua goluri avans.

O evolutie consistenta, care aduce a 5-a victorie la rand din campionat, si duce echipa banateana momentan pe locul secund.

Poli nu incheie la Vaslui campionatul si va juca in weekend, acasa in Cupa Romaniei contra divizionarei secunde Stiinta Bacau.

Au marcat pentru Poli: Hrimiuc 10, Marjanovic 9, Krsto Milosevic 6, Sania 3, Orbovic 2, Cimpan 2, Vuk Milosevic 2, Fenici 1.

Sursa foto: Facebook/SCM Politehnica Timisoara