CH Poli bifeaza prima victorie in acest sezon al Ligii Nationale. Alb-violetii s-au impus, la limita, in fata celor de la Dunarea Calarasi

Echipa lui Constantin Stefan a sustinut sambata primul meci pe teren propriu din aceasta stagiune, contra formatiei nou-promovate antrenate de Aihan Omer, AHC Dunarea Calarasi.
 Dupa un debut de meci echilibrat, banatenii au reusit sa se desprinda la trei goluri(7-4) in minutul 12 si au ramas la timona, dar cu un doua inainte de finalul primei reprize, oaspetii au reusit sa egaleze, 12-12 dupa reusita lui Sania, iar apoi prin golul lui  Kumogorosky au reusit chiar sa preia conducerea(12-13). Totusi, Poli a fost cea care a iesit in avataj la pauza, Grigoras si Leordean punctand pentru al-violeti inainte de a pleca la vestiare(14-13).
Pe debutul partii secunde, banatenii s-au distantat din nou la 3 lungimi(18-15), iar pana in minutul 48 diferenta a ajuns la 5 goluri( 21-16). Dar echipa lui Constantin Stefan nu a avut un final de meci linistit. Pana in minutul 59, cei de la Dunarea Calarasi s-au apropiat la un singur gol(25-24), Chikovani a ratat, dar Nicolae a trimis in bara in ultimele secunde, astfel ca CH Poli a reusit in extremis sa isi treaca in cont prima victorie din acest campionat.
Cel mai bun marcator al timisorenilor a fost, ca si in meciul cu Dinamo din prima etapa, Demis Grigoras( 7 goluri), urmat de :Fenici( 5 ), Kaftin 4, Chikovani 3 , Ciubotariu 3 , Irimescu , Paius si Leordean, cate 1.
Pentru Calarasi cele mai multe goluri le-a marcat Kumogorodsky, 5.