Al doilea egal pentru ACS Poli in Antalya. Trupa lui Velcea a remizat cu echipa FC Tobol din Kazahstan

Echipa timisoreana a disputat sambata a cincia partida de verificare din cadrul stagiului din Turcia. Gruparea banateana a mai inregistrat un egal si vineri, cu formatia germana din liga a IV-a, FC Magdeburg(2-2).
Daca in meciul disputat vineri, antrenorul Vali Velcea a mizat pe o echipa formata in mare parte din jucatori tineri, in meciul cu FC Tobol, ACS Poli a evoluat cu echipa standard. Timisorenii au inceput in formula: Coca, Redjepi, Seroni, Petrovic, Marovic- Goge, Poparadu, Petre, Nanu- Boldea si Dina. Iar dupa pauza, au intrat Kirev, Szekely, Balace, Enciu, Trandu si Barbut.
 Jocul s-a incheiat cu scorul de 1-1. Golul formatiei banatene a fost inscris de Szekely, in minutul 70, iar adversarii au egalat cu trei minute inainte de final dintr-o pozitie clara de ofsaid.
ACS Poli va sustine urmatorul amical, in Antalya, pe 5 februarie, de la ora 16. Adversarul trupei lui Velcea va fi de aceasta data, o echipa romaneasca si anume Viitorul Constanta.