ACS Poli, la a treia victorie in stagiul din Antalya. Echipa timisoreana s-a impus in fata celor de la Neftchi Baku

Trupa lui Velcea ramane neinvinsa in meciurile de pregatire disputate in cadrul stagiului din Turcia. Timisorenii au castigat cu scorul de 2-1 amicalul disputat contra echipei care a fost campioana in Azerbaidjan, in 2012.

ACS Poli a inceput in formula Kirev- Nohai, Petrovic, Seroni, Marovic- Goge, Poparadu, O. Petre, Balace- Boldea si Dina. In partea a doua a partidei au intrat ceilalti jucatori din lot, inclusiv Ducu Ninu, cel care se afla, in  prezent,  in teste la gruparea banateana.
Poparadu (minutul 35) si Szekely (minutul 70) au marcat pentru  Timisoara  in meciul cu Neftchi Baku.
Partida disputata miercuri este al treilea joc de verificare sustinut de ACS Poli in Antalya. In primele doua, timisorenii au invins echipa turca Eyupspor(1-0) si o alta echipa azera, Khazar Lankaran(2-0).
Trupa lui Velcea va mai juca inca 4 meciuri, cu Magdeburg/Germania (1 februarie), Tobol/Kazahstan (2 februarie), Viitorul Constanta (5 februarie) si Buducnost Podgorica/Muntenegru (7 februarie).