Noutati :

ACS Poli joaca la Mioveni in prima etapa a Ligii a II-a. Ce spune Alexa despre programul echipei timisorene!

18 august, 2014 - 10:05 PM
Autor: Daniela Surulescu      
Categorie: SPORT
0
Campionatul Ligii a II-a incepe pe 30 august, timisorenii urmand sa evolueze in Seria I a esalonului secund, alaturi de alte zece formatii. ACS Poli va juca in prima etapa in deplasare la CS Mioveni, meci care este considerat unul destul de dificil de catre Alexa.
„Majoritatea jucatorilor de la Mioveni au jucat si anul trecut in Liga a II-a, este o echipa care are atat jucatori tineri cat si jucatori experimentati, au un antrenor nou, pe Niculescu, si-au exprimat clar obiectivul: promovarea, e un meci care cu siguranta nu va fi usor, dar asta este trebuie sa fim pregatiti la ora meciului”,a spus Alexa care ar fi preferat u meci pe teren propriu in prima etapa:”E foarte important sa incepi cu o victorie, teoretic acasa ai mai multe sanse, dar asta este mergem sa castigam acolo. Nu va fi usor dar avem un obiectiv clar”, a spus antrenorul lui ACS Poli.
Alexa este aproape de creionarea primului 11. „In acest moment pot spune ca mi-am format o parere in privinat primilor 14-15 jucatori, sigur mai pot aparea modificari, din pacate Ovidiu Petre s-a accidentat, asteptam sa vedem cat e de grava problema pe care o are, dar in mare incep sa formez un nucleu pentru ca acum trebuie sa si jucam, sa ne si omogenizam putin, sa fim intr-o forma buna la Mioveni”, a spus Alexa.
Duelurile banatene cu FC Caransebes si Metalul Resita vor avea loc in etapele IV si V. Returul Ligii a II- incepe in 8 noiembrie.
Iata programul complet al Seriei I:
Etapa I – 30.08.2014
CS Mioveni – ACS Poli Timisoara
Soimii Pancota – CSM Ramnicu Valcea
Fortuna Poiana Campina – Metalul Resita
FC Caransebes – Olimpia Satu Mare
Unirea Tarlungeni – FC Olt Slatina
FC Bihor Oradea sta.
Etapa a II-a – 06.09.2014
ACS Poli Timisoara – Unirea Tarlungeni
CSM Ramnicu Valcea – CS Mioveni
Metalul Resita – Soimii Pancota
FC Bihor Oradea – Fortuna Poiana Campina
FC Olt Slatina – FC Caransebes
Olimpia Satu Mare sta
Etapa a III-a – 13.09.2014
CSM Ramnicu Valcea – ACS Poli Timisoara
CS Mioveni – Metalul Resita
Soimii Pancota – FC Bihor Oradea
Fortuna Poiana Campina – Olimpia Satu Mare
FC Caransebes – Unirea Tarlungeni
FC Olt Slatina sta
Etapa a IV-a – 20.09.2014
ACS Poli Timisoara – FC Caransebes
Metalul Resita – CSM Ramnicu Valcea
FC Bihor Oradea – CS Mioveni
Olimpia Satu Mare – Soimii Pancota
FC Olt Slatina – Fortuna Poiana Campina
Unirea Tarlungeni sta
Etapa a V-a – 27.09.2014
Metalul Resita – ACS Poli Timisoara
CSM Ramnicu Valcea – FC Bihor Oradea
CS Mioveni – Olimpia Satu Mare
Soimii Pancota – FC Olt Slatina
Fortuna Poiana Campina – Unirea Tarlungeni
FC Caransebes sta
Etapa a VI-a – 04.10.2014
ACS Poli Timisoara sta
FC Bihor Oradea – Metalul Resita
Olimpia Satu Mare – CSM Ramnicu Valcea
FC Olt Slatina – CS Mioveni
Unirea Tarlungeni – Soimii Pancota
FC Caransebes – Fortuna Poiana Campina
Etapa a VII-a – 11.10.2014
ACS Poli Timisoara – FC Bihor Oradea
Metalul Resita – Olimpia Satu Mare
CSM Ramnicu Valcea – FC Olt Slatina
CS Mioveni – Unirea Tarlungeni
Soimii Pancota – FC Caransebes
Fortuna Poiana Campina sta
Etapa a VIII-a – 15.10.2014
Fortuna Poiana Campina – ACS Poli Timisoara
Olimpia Satu Mare – FC Bihor Oradea
FC Olt Slatina – Metalul Resita
Unirea Tarlungeni – CSM Ramnicu Valcea
FC Caransebes – CS Mioveni
Soimii Pancota sta
Etapa a IX-a – 18.10.2014
ACS Poli Timisoara – Olimpia Satu Mare
FC Bihor Oradea – FC Olt Slatina
Metalul Resita – Unirea Tarlungeni
CSM Ramnicu Valcea – FC Caransebes
Soimii Pancota – Fortuna Poiana Campina
CS Mioveni sta
Etapa a X-a – 25.10.2014
Soimii Pancota – ACS Poli Timisoara
FC Olt Slatina – Olimpia Satu Mare
Unirea Tarlungeni – FC Bihor Oradea
FC Caransebes – Metalul Resita
Fortuna Poiana Campina – CS Mioveni
CSM Ramnicu Valcea sta
Etapa a XI-a – 01.11.2014
ACS Poli Timisoara – FC Olt Slatina
CS Mioveni – Soimii Pancota
CSM Ramnicu Valcea – Fortuna Poiana Campina
FC Bihor Oradea – FC Caransebes
Olimpia Satu Mare – Unirea Tarlungeni
Metalul Resita sta
Etapa a XII-a – 08.11.2014
ACS Poli Timisoara – CS Mioveni
CSM Ramnicu Valcea – Soimii Pancota
Metalul Resita – Fortuna Poiana Campina
Olimpia Satu Mare – FC Caransebes
FC Olt Slatina – Unirea Tarlungeni
FC Bihor Oradea sta
Etapa a XIII-a – 15.11.2014
Unirea Tarlungeni – ACS Poli Timisoara
CS Mioveni – CSM Ramnicu Valcea
Soimii Pancota – Metalul Resita
FC Caransebes – FC Olt Slatina
Fortuna Poiana Campina – FC Bihor Oradea
Olimpia Satu Mare sta
Etapa a XIV-a – 22.11.2014
ACS Poli Timisoara – CSM Ramnicu Valcea
Metalul Resita – CS Mioveni
FC Bihor Oradea – Soimii Pancota
Olimpia Satu Mare – Fortuna Poiana Campina
Unirea Tarlungeni – FC Caransebes
FC Olt Slatina sta
Etapa a XV-a – 29.11.2014
FC Caransebes – ACS Poli Timisoara
CSM Ramnicu Valcea – Metalul Resita
CS Mioveni – FC Bihor Oradea
Soimii Pancota – Olimpia Satu Mare
Fortuna Poiana Campina – FC Olt Slatina
Unirea Tarlungeni sta
Etapa a XVI-a – 06.12.2014
ACS Poli Timisoara – Metalul Resita
FC Bihor Oradea – CSM Ramnicu Valcea
Olimpia Satu Mare – CS Mioveni
FC Olt Slatina – Soimii Pancota
Unirea Tarlungeni – Fortuna Poiana Campina
FC Caransebes sta
Etapa a XVII-a – 28.02.2015
ACS Poli Timisoara sta
Metalul Resita – FC Bihor Oradea
CSM Ramnicu Valcea – Olimpia Satu Mare
CS Mioveni – FC Olt Slatina
Soimii Pancota – Unirea Tarlungeni
Fortuna Poiana Campina – FC Caransebes
Etapa a XVIII-a – 07.03.2015
FC Bihor Oradea – ACS Poli Timisoara
Olimpia Satu Mare – Metalul Resita
FC Olt Slatina – CSM Ramnicu Valcea
Unirea Tarlungeni – CS Mioveni
FC Caransebes – Soimii Pancota
Fortuna Poiana Campina sta
Etapa a XIX-a – 14.03.2015
ACS Poli Timisoara – Fortuna Poiana Campina
FC Bihor Oradea – Olimpia Satu Mare
Metalul Resita – FC Olt Slatina
CSM Ramnicu Valcea – Unirea Tarlungeni
CS Mioveni – FC Caransebes
Soimii Pancota sta
Etapa a XX-a – 18.03.2015
Olimpia Satu Mare – ACS Poli Timisoara
FC Olt Slatina – FC Bihor Oradea
Unirea Tarlungeni – Metalul Resita
FC Caransebes – CSM Ramnicu Valcea
Fortuna Poiana Campina – Soimii Pancota
CS Mioveni sta
Etapa a XXI-a – 21.03.2015
ACS Poli Timisoara – Soimii Pancota
Olimpia Satu Mare – FC Olt Slatina
FC Bihor Oradea – Unirea Tarlungeni
Metalul Resita – FC Caransebes
CS Mioveni – Fortuna Poiana Campina
CSM Ramnicu Valcea sta
Etapa a XXII-a – 28.03.2015
FC Olt Slatina – ACS Poli Timisoara
Soimii Pancota – CS Mioveni
Fortuna Poiana Campina – CSM Ramnicu Valcea
FC Caransebes – FC Bihor Oradea
Unirea Tarlungeni – Olimpia Satu Mare
Metalul Resita sta

Rating

  • 0comentarii

recomanda prietenilor