ACS Poli, invinsa de FK Vojvodina in amicalul sustinut in Serbia. Cu ce echipa a inceput Alexa!

Gruparea timisoreana si-a testat fortele cu detinatoarea Cupei Serbiei.  Banatenii au fost invinsi cu 3-0, insa elevii lui Alexa au irosit mai multe ocazii in meciul disputat in complexul ”Vujadin Boskov”.
ACS Poli a inceput jocul in formula: Pap- Belu, Bocsan, Canu, Todorov, Petre, Lazar, Barbut, Carlos Eduardo, Kneeshaw si Stavric, iar in partea a doua a jocului au mai intrat Ionut, Cruceru, Morariju, Popovici, Trandu, Balaure, Rogoveanu, Nanu si Balace
Gazdele au deschis scorul din penalty inainte de pauza prin Veselinovic, care a transformat lovitura de la 11 m dictata pentru un fault in careu a lui Todorov.  Timisorenii au avut insa si ei trei sanse de gol in prima parte a mecilui. Mai intai, Stavric a scapat ( singur cu portarul dar a fost deposedat la 14 metri (20′), apoi sutul lui Eduardo expediat de la 18 metri a fost respins de goalkeeperul Jovanic(28′), iar Lazar a fost si el aproape de un eurogol in minutul 30, dar sutul sau de la 40 de metri a ocolit poarta.
In repriza secunda, sarbii au mai punctat de doua ori prin Makaric si Stojanovic, dar si ACS Poli, a mai irosit cateva sanse prin prin Bocsan, Trandu si Balaure.