ACS Poli a scapat victoria printre degete in meciul de la Chiajna

TIMISOARA. ACS Poli Timisoara a fost la cateva minute de a obtine cele trei puncte in intalnirea cu Concordia Chiajna. Timisorenii au incheiat la egalitate, 2-2 cu Concordia, dupa ce au luat golul egalarii in ultimul minut de joc.

ACS Poli a avut prima mare ocazie a intalnirii de la Chiajna, prin Elek, fotbalist care scapat singur catre poarta ilfovenilor si a fost blocat de portarul Matache. Aceasta oportunitate avea sa anunte insa golul din minutul 28, cand Javier Hernandez l-a gasit excelent pe Elek, cu o pasa pe centrul apararii Chiajnei, acesta l-a driblat si pe Matache si a deschis scorul. Acesta a fost si scorul pauzei, Pana la finalul primei parti, Poli i-a pierdut pe Canu si Zicu, care au parasit terenul accidentati.

In minutul 55, Concordia a egalat prin Raducanu, fotbalist intrat in teren dupa pauza. Timisorenii au revenit in avantaj la doua minute de la reluare, cand acelasi Hernandez a centrat excelent din lovitura libera, iar Luchin l-a invins pe Matache. ACS Poli parea sa plece cu toate punctele, insa nu a fost de acord Lazar. In minutul 90, la o centrare de pe partea stanga, Pena a trimis cu capul catre poarta, mingea a lovit bara si a ricosat la Lazar, iar acesta, din trei metri, a trimis-o in poarta, si a stabilit scorul final, 2-2.

In runda viitoare, ACS Poli va juca tot in deplasare, impotriva campioanei, echipa FCSB.