Start ratat pentru SCM Poli Timisoara in Liga Nationala. Infrangere la scor pe teren propriu in fata Focsaniului

TIMISOARA. Desi s-a pregatit serios pentru debutul sezonului si a inchegat o echipa 100% romaneasca… SCM Poli a debutat cu un esec la diferenta mare, si nu infata unei forte din Liga Nationala, ci in fata Focsaniului. A fost 20-27, dupa 12-14 la pauza.

Doar inceputul de joc a fost echilibrat, Poli contand in primele 15 minute, 2-0, 5-4, 7-7, apoi moldovenii preluand initiativa si conducerea partidei. A fost 12-14 la pauza, apoi ecartul s-a marit odata cu trecerea timpului, banatenii negasind solutii la atacurile combinate si variate ale adversarilor si nefiind concisi nici in atac.

O evolutie palida a alb-violetilor, departe de asteptarile tuturor. Asadar, 20-27, intr-un joc in care de la oaspeti s-au remarcat fostii polisti, Didi Hrimiuc si Filip Marjanovic. De la banateni, doar nou-venitul Vencel Csog cu 6 goluri s-a descurcat onorabil.