Dumbravita, esec dureros la primul meci acasa in Liga 2

TIMISOARA. 13 august, a fost pana la urma cu ghinion pentru echipa de langa Padurea Verde. CSC Dumbravita a pierdut primul joc din istorie disputat pe teren propriu in Liga secunda.

Circa 700 de spectatori au tinut sa fie la fata locului la jocul in care echipa favorita a intalnit Unirea Dej. Auspiciile erau favorabile. Trupa in alb si verde venea dupa un succes frumos la Tg. Jiu si invinsese amical si echipa dejeana.

De aceasta data, oficial, echipa mai pragmatica si mai cu experienta a reusit sa se impuna. A fost 1-2 dupa un meci echilibrat din care gazdele puteau scoate cel putin un punct, daca erau mai concentrati la faza de finalizare.

Angelo Cocian a deschis scorul in minutul… 13, dintr-o lovitura libera si cu 0-1 s-a intrat la pauza. Dupa multe ocazii ale gazdelor, Daniel Grigoriu a egalat in minutul 81. Nu avea sa fie nici macar un punct, la faza imediat urmatoare defensiva gazdelor fiind prinsa inexplicabil pe picior gresit, iar Razvan Greu a dat un gol de 3 puncte, 1-2.

Zi grea pentru toate cele 3 reprezentante ale Timisului, toate pierzand si aratand ca mai au mult de munca!

1. Uraaaaa!
    Sa înceapă construirea stadionului de 20000′- 30000 de locuri!
    Probabil ca S.V. a prevazut si 2 echipe de divizia 1-a, participante la Cupe Europene (de bambiliciunde sunt anii 1950 – 1980