CFR Timisoara invinge din nou Soimii Simand. Hattrick pentru tanarul Toader

TIMISOARA. CFR Timisoara isi continua parcursul fara greseala din liga secunda de fotbal in sala si dupa al doiloea meci al turneului de la Isalnita.

Formatia timisoreana a intalnit Soimii Simand in etapa a doua a intrecerii din Oltenia. Dupa numai 2 minute si 19 secunde, banatenii au deschis scorul prin Nemitanu. Au urmat doua goluri ale antrenorului Valentin Ilas, pentru ca pana la pauza sa mai puncteze Plopeanu, Matei si Ivascu. Simandul a inscris golul de onoare in minutul 25 prin Rozea.

Ca si in meciul cu Metropolitan Isalnita, CFR-ul nu a mai fortat in repriza a doua, insa a mai reusit sa puncteze de alte trei ori. Toate golurile i-au apartinut tanarului Toader, aflat la primul hattrick in tricoul CFR-ului, care a stabilit si scorul final, 9-1.

In celalalt meci al zilei, gazdele de la Isalnita au trecut cu 5-4 de West Deva.

Duminica se disputa ultimele doua partide ale turneului. De la ora 10, Metropolitan Isalnita da piept cu Soimii Simand, iar de la 12.30, CFR intalneste West Deva.