Banat Girls Comlosu Mare, la cel mai dur esec al sezonului. Fotbalistele timisene vor juca in play-out

TIMIS. Banat Girls Comlosu Mare a pierdut primul meci oficial al anului, returul duelului cu Farul Cosntanta.

Partida a fost una fara istoric pentru fotbalistele timisene, iar castigatoarea era stabilita inca din primele 45 de minute. Laura Rus a deschis scorul dupa ce i-a furat mingea Gabrielei Ivancescu, a patruns dupa o cursa de aproape 40 de metri si a deschis scorul. Pana la pauza Adriana Istrate si Olga Iordachiusi au mai inscris pentru Farul.

In repriza secunda, formatia dobrogeana a zburdat si a mai punctat de alte cinci ori. Tabita Croitoru, fotbalista nou venita la Farul in pauza competitionala, a inscris de 3 ori, iar Chiper si Stancu au punctat si ele. S-a incheiat 8-0, aceasta fiind cea mai severa infrangere a lui Banat Girls din aceasta stagiune.

La finalul saptamanii viitoare incepe play-out-ul Superligii, in care Banat Girls va intalni Gloria Bistrita, CSM Alexandria si ACS Targu Mures.