Baschetbalistii Timisoarei invinsi si in al doilea meci de Craiova. Oltenii castiga seria, banatenii vor juca pentru locul 13

TIMISOARA. Dupa esecul la 7 puncte din primul meci din Polivalenta din Banie, SCM winsed.swiss Mozzart Bet Timisoara a pierdut si al doilea meci din seria de 3 cu SCMU Craiova, din grupa locurilor 11-14.

Partida din sala Constantin Jude a fost una controlata in permanenta pe tabela de oaspeti. Oltenii au castigat primul sfert la 6 puncte diferenta, pentru ca la pauza scorul sa fie 30 – 38. Ultimele doua sferturi au revenit tot gruparii oltene, la 4, respectiv 11 puncte diferenta, pentru ca in cele din urma Craiova sa se impuna cu 84-61.

Cel mai bun marcator al formatiei pregatite de Dragan Petricevic a fost Luka Mitrovic, autor a 14 puncte, celelalte fiind reusite de: Petrescu – 9, Kesar – 8, Gajic – 7, Schipor – 6, Mirkovic – 6, Grayson – 5, Simmons – 5, Horga – 1.

In urma acestui rezultat, Timisoara va juca meciul pentru locul 13 in clasament, impotriva formatiei CS Valcea. Primul meci este programat la Valcea, iar data disputarii urmeaza sa fie anuntata in perioada urmatoare.

1. Plecați toți, împreună cu Petricevic! Sunteți doar niște mercenari. Rusine! Locul 14. Dacă mai erau câteva etape, sigur ne bateau si cei de la Laguna!