Spectacol facut de Informatica Timisoara in ultimul meci al anului la Targu Mures

TIMISOARA. Candva un derby al Ligii Nationale de fotbal in sala, duelul dintre Informatica Timisoara si City’us Targu Mures a ajuns un simplu antrenament cu public pentru detinatoarea Cupei Romaniei.

Dupa ce pe teren propriu s-a impus cu 10-0, Informatica Timisoara a trecut fara probleme de City-us si in duelul din Ardeal. Banatenii au rezolvat problema castigatoarei inca din prima repriza, in partea a doua punandu-se doar problema scorului.
Informatica avea 7-0 dupa primele 20 de minute. Rakic, Felipe Oliveira si Ilas au reusit cate o dubla, in timp ce golul 7 i-a apartinut capitanului Simic.

Spectacolul timisorean a continuat in partea a doua. Felipe Oliveira a reusit un hattrick, Rakic si-a completat si el evolutia cu inca un gol, iar de pe lista marcatorilor nu putea lipsi numele lui Savio Valadares, care a inchis tabela. Gazdele au reusit si ei un gol prin Ludusan si incheie anul pe ultima pozitie in campionat.
Banatenii asteapta acum o decizie a comisiilor federale in cazul partidei cu United Galati sa vada exact pe ce loc vor incheia anul.

Urmatoarea partida pentru Informatica este programata in 25 februarie, cand la Timisoara vine Spicom Sfantu Gheorghe.