Victorii pentru Poli Timisoara si nou promovata din Peciu Nou, in amicalele weekendului, in Timis

TIMIS. Echipele din Timis au continuat meciurile de pergatire pentru noul sezon competitional.

Astfel, Politehnica Timisoara a evolua pe stadionul Dan Paltinisanu impotriva formatiei de liga a IV-a CS Universitatea de Vest. Al violetii s-au impus cu 2-0 la capatul celor 90 de minute, reusind cate un gol pe repriza. Pureca a fost cel care a deschis scorul pentru ca rezultatul final sa fie stabilit de Rancov.

O alta formatie de liga a III-a, Avantul Periam, a jucat impotriva gruparii de liga secunda CSM Resita. Timisenii au fost invinsi cu scorul de 4-1.

Phoenix Buzias a disputat, de asemenea, o partida amicala, pe stadionul Electrica din Timisoara, impotriva unei alte grupari de liga secunda, Viitorul Pandurii Targu Jiu. La capatul a 90 de minute, timisenii au obtinut o remiza alba in fata gorjenilor.

Nou promovata in liga a III-a din Peciu Nou a jucat la Recas impotriva Timisului Sag. Campioana judetului s-a impus cu 4-1, cu reusitele semnate de Cristodulo, Voros, Vladic si Turcas.