Victorie mare pentru CSM Lugoj in prima liga de volei. Timisencele au trecut de Rapid

Captura video: CSM Lugoj-volei

TIMIS. CSM Lugoj a deschis etapa a XX-a a primei ligi de volei feminin cu o victorie de senzatie pe terenul lui Rapid Bucuresti, si a egalat la puncte echipa din capitala.

Voleibalistele lugojene au condus la inceputul primului set, dupa care gazdele au preluat initiativa si l-au castigat cu 25-20.
Timisencele au revenit in actul al doilea, iar dupa 25-23 au egalat situatia pe tabela. Acelasi scor s-a inregistrat si in setul 3 si tot in favoarea Lugojului.

In cel de-al patrulea, fetele pregatite de Ugljesa Segrt au dominat categoric si nu le-au permis gazdelor sa se apropie la mai mult de 2 puncte, iar in cele din urma s-au impus cu 25-21.

Odata cu aceasta victorie, CSM Lugoj a ajuns la 45 de puncte, egaland astfel chiar pe Rapid Bucuresti. Timisencele raman insa pe locul 3 in campionat, la 2 puncte de liderul Volei Alba Blaj.