Esec pentru Dumbravita si in prima deplasare a anului. Timisenii ajung la 7 meciuri fara gol marcat

TIMIS. CSC Dumbravita continua seria de meciuri fara gol inscris si la Piatra Neamt si pierde cu acelasi scor ca si in prima runda a anului.

Gazdele de la Ceahlaul au controlat partida inca de la inceput, cu toate ca inca din primele 10 minute l-au pierdut pe experimentatul Marius Constantin, accidentat. In minutul 14, dupa o faza plecata de la portarul Krell, mingea a ajuns la Albino, acesta a pasat catre Lullaku, iar albanezul a trimis in marginea careului de 6 metri. Aici, uruguayanul Cortelezzi s-a inaltat pentru apararea timiseana si a trimis in plasa pentru 1-0. Pana la pauza, Dumbravita a avut o singura ocazie notabila, insa Gavra a trimis peste poarta dintr-o lovitura libera de la aproximativ 30 de metri.

Ca si in duelul cu Slobozia de acasa, Dumbravita a iesit mai hotarata de la cabine, iar la 3 minute de la reluare Ekmekci a executat bine o lovitura libera, dar portarul Krell a respins in corner. A urmat o ocazie a lui Martinov, care din marginea careului mare a trimis un voleu, iar acelasi Krell a scos de la radacina barei din stanga. Dupa o ora de joc Neicutescu a patruns in careul Dumbravitei, Ristin l-a faultat, iar centralul Buzea a aratat punctul cu var.
A executat Azdren Lullaku si a facut 2-0 pentru Ceahlaul.

Pana la final, Dumbravita a mai pus in pericol poarta nemteana prin Sofran, Paulevici sau Ekmekci, insa niciunul nu a reusit sa-l invinga pe Krell, si s-a incheiat 2-0.

In runda viitoare, CSC Dumbravita va juca tot in deplasare, pe terenul Concordiei Chiajna, formatie care in aceasta runda a pierdut cu 2-0 pe terenul lui Metaloglobus Bucuresti, si a pierdut orice sansa de calificare in playoff.