Victorie, dar cu punct pierdut. Agroland Timisoara a invins la limita Dinamo

Super-favorita inainte de inceputul jocului, Agroland s-a chinuit serios cu Dinamo, pe care a invins-o doar dupa set decisiv. Asadar din cele 3 puncte puse in joc, fetele lui Bogdan Paul au luat doua, iar oaspetele, unul.

Primul set a fost echilibrat, dar gazdele au fortat pe final, 25-23. Oaspetele s-au descurcat excelent in mansa secunda, pe care au adjudecat-o la 17. Apoi banatencele au luat alt set la 23, pentru ca Dinamo sa egaleze cu a patra mansa castigata la 22. A urmat setul decisiv, iar in prima parte s-a mers din egal in egal, ca banatencele sa se desprinsa si sa obtina o victorie muncita 15-9 si 3-2.

O victorie frumoasa si muncita, dar cu putin gust amar, atata timp cat Agroland a invins in toamna Dinamo de doua ori, chiar la Bucuresti, mult mai clar: 3-1 in campionat si 3-0 in Cupa.

Fetele lui Bogdan Paul vor evolua urmatoarea partida la Bucuresti, cu CSM, in Cupa, dar nu isi pun sperante in acel joc, mai ales ca au pierdut turul acasa cu 0-3, apoi urmeaza derby-ul de Timis, cu CSM Lugoj, in orasul de pe Timis.