SCM Poli Timisoara nu a avut nicio sansa cu Dinamo

TIMISOARA. La fel ca anul trecut, Dinamo s-a impus categoric in Sala Constantin Jude in prima liga de handbal masculin. Intr-un meci contand pentru etapa a VI-a, bucurestenii au castigat cu 35-21 dupa 23-11 la pauza.

In afara de 0-0 niciun moment din joc nu s-a mai inregistrat rezultat de egalitate pe tabela de marcaj, diferenta de valoare fiind evidenta. Poli a rezistat 12 minute dupa care Dinamo s-a distantat constant. A fost 23-11 la pauza si in partea sceunda oaspetii au jucat cu „toata foaia”, 14 jucatori reusind sa inscrie cel putin un gol. Asta spune multe despre lotul numeros si valoarea lui.

Poli a fost victima sigura in acest joc si ramane cu doar o vitorie si doua remize in acest inceput de campionat.

Andrii Akimenko de la Dinamo a fost golgheterul partidei cu 9 reusite din 10 incercari. De la Poli s-au remarcat Flavius Cimpan si Antonio Bordeanu, ambii cu 4 goluri.

In etapa viitoare, Poli va merge la Buzau, pentru jocul programat in runda a 7-a, pe 7 octombrie.