Juniorii de la CFR Timisoara eliminati in sferturile Cupei Romaniei

TIMISOARA. Cu un lot inimos, dar restrans din punct de vedere numeric, CFR Timisoara nu a facut fata Ceahlaului Piatra Neamt in primul meci al Final Four-ului din Cupa Romaniei la futsal la categoria sub 19 ani.

Fotbalistii pregatiti de Emanuel Patrascu au primit primul gol dupa 7 minute de la Chiriac, pentru ca pana la pauza sa mai incaseze alte trei, de la Aursulesei, Carnu si Munteanu. In finalul primei parti, timisorenii l-au pierdut si pe Corlan, care a incasat un cartonas rosu. Scorul putea fi unul mai mare, insa portarul Daniel Gurin a scos goluri ca si facute.
In partea a doua, goalkeeperul banatean a mai avut si alte interventii bune, dar Ceahlaul a mai inscris de alte 3 ori prin Berea, Simionescu si Catana. Fotbalistii timisoreni au reusit si golul de onoare Cizmasiu, iar partida s-a incheiat cu victoria echipei din Piatra Neamt, 7-1.

In celelalte 3 partide din sferturi:
Sepsi SIC 4 – 1 United Galati
CSM targu Mures 9 – 0 Soimii Simand
FK Odorheiu Secuiesc 14 – 1 LPS Suceava

CFR Timisoara ramane in lupta pentru trofee cu prima echipa, cea care este calificata in play-off-ul campionatului si va juca si in semifinalele Cupei Romaniei.

Urmatoarea partida de campionat pentru fotbalistii lui Robert Lupu este programata la inceputul saptamanii viitoare, pe terenul lui United Galati.