Inca o infrangere cu Voluntariul. SCM Timisoara va juca pentru locurile 7-8

TIMISOARA. Nici de aceasta data… Prim-divizionara de baschet SCM OHMA Mozzart Bet a fost invinsa in meciul doi contand pentru grupa 5-8 de CSO Voluntari si va mai juca doar in finala pentru locurile 7-8.

Meciul de duminica seara din Sala Constantin Jude a fost spectaculos, a avut ritm, rasturnari de scoruri si faze care au ridicat publicul in picioare. Ce conteaza insa mai mult, rezultatul a fost de partea vizitatorilor, 81-86 iar seria contra ilfovenilor se opreste aici. Voluntari va evolua pentru locul 5, iar Timisoara pentru locul 7.

Revenind la meci, oaspetii s-au desprins la prima sirena la 11 puncte, dar pana la pauza mare diferenta a scazut la 6. Banatenii au evoluat la un nivel inalt in sefrtul 3 si au egalat. Ultimele 10 minute au fost stranse, dar oaspetii s-au impus. Diferenta s-a facut ca de multe ori la recuperari, 28 la 46 si la punctele venite de pe banca, 25-34.

Kesar a fost principalul marcator al gazdelor cu 18 puncte, urmat de Gajic – 17 si McClellan – 14. De cealalta parte, s-au remarcat Planinic, 17 puncte, Moore – 14, in timp ce Thompson a fost in double-double, 10 puncte/11 recuperari.

Timisoara a pierdut in acest sezon in fata Voluntariului de 4 ori din tot atatea partide.