Handbalistii de la Poli Timisoara sunt pe val! A patra victorie la rand, acum la Calarasi

CH Poli a obtinut o victorie de „sase puncte”, la Calarasi, in fata unei contracandidate la play-off. Este al patrulea succes consecutiv pentru elevii lui Pero Milosevic, care sunt in grafic. In ciuda problemelor financiare cu care echipele din Timisoara se confrunta, dupa ce s-a oprit finantarea din partea autoritatilor, handbalistii trag tare si obtin succes dupa succes.

La Calarasi, partida a debutat cu un echilibru ce a tinut circa 20 de minute. Gazdele au avut 9-7, dupa care alb-violetii au avut un finis excelent de prima repriza, 14-11.

Banatenii incep bine si partea secunda, se apara excelent si inscriu in momentele importante. Se face rapid 18-13, diferenta chiar mai creste si la 8 lungimi, dar in cele din urma ecarul se stabileste la 5. 29-24 pentru Timisoara, care obtine un succes important, de echipa. Demis Grigoras, care a inceput sezonul surprinzator mai mult pe banca de rezerve, desi a fost golgheterul echipei sezonul trecut, a facut din nou un meci foarte bun, cu 7 goluri reusite. Chikovani, 6, Fenici, 5, Timofte, 4, Pejovic, 2, Lasica, 3, Stefan, 1, Halca, 1, au fost ceilalti marcatori ai echipei.

Etapa viitoare, Poli primeste acasa replica formatiei din Tg. Jiu.

1. Interesanta abordare totusi lucrurile nu se opresc aici. Cu toate acestea ma bucur ca a fost abordat acest subiect. „Add to bookmark pentru acest site pentru a reveni ulterior, trebuie analizata