Esec usturator pentru ASU Poli Timisoara! Vezi ce s-a intamplat la Braila!

TIMISOARA. Un gol dat patru primite… Un punct, din patru meciuri, iar de la Braila ASU Poli s-a intors cu mana goala. Si totusi soara meciului Braila – Poli 4-1, putea fi alta. Banatenii au condus cu 1-0, iar la 1-1 au ratat o sansa imensa de 2-1, si in doar cateva minute s-a facut 4-1, scor ce avea sa se inregistreze si la capatul celor 90 de minute. Esec dureros, iar Poli arata ca mai are mult de lucru, mai ales la linia mediana, un adevarat calcai al lui Ahile.

Blanaru a deschis scorul la mijlocul primei parti, insa Neagu a egalat chiar inainte de pauza, la o faza in care Constantinescu, Bilia si Birau se invitau sa atace adversarul. La 1-1 Blanaru rateaza incredibil din 6 metri, iar cum ocaziile se razbuna, Neagu – omul meciului, Musca si Puscasu au inscris rapid pentru 4-1, scor cu care avea sa se incheie si jocul.

Asadar, inca un esec pentru echipa suporterilor, peste 100 de fani, ridicandu-se la inaltime si la Braila, iar prima victorie in liga secunda se lasa asteptata.

ASU Poli: A. Constantinescu – Stefanovici (Motreanu ’64), Cr. Gălan (cpt.), Telescu, Taub – Bilia, D. Constantinescu – Birău, Ţugui (Dănăricu ’46), P. Niţă (Vucea ’75) – Şt. Blănaru

In runda viitoare, ASU Politehnica joaca pe teren propriu un derby al Banatului, cu Metalul Resita.

1. Tot ne dam cu părerea dar nu prinde la echipa.Citind azi unele masuri ale FRF referitor ca vor retrograda din Liga a 2-a CINCI echipe
    trebuie sa tragem din nou semnalul de alarma.
    Referitor la jocul de la Brăila :sa conduce cu 1-0 ,sa ai ocazie la 1-1 si sa pierzi in cateva minute cu 4-1,trag concluzia ca echipa nu este Pre-
    gătită psihic.Cred că-și antrenorul trebuie scuturat:atâtea greșeli la toate jocurile disputate cu excepția celui de la Vâlcea.
    Atenție sa nu pierdem si contractul de colaborare.