CSC Peciu Nou promoveaza in liga a III-a. Campioana Timisului a castigat si returul barajului

TIMIS. Dupa victoria clara din partida tur de la Geoagiu Bai, 4-0, CSC Peciu Nou nu a mai fortat si in returul de pe teren propriu, din barajul de promovare in liga a III – a. De aceasta data timisenii au obtinut o victorie la limita.

Campionii Timisului au controlat partida si au deschis scorul in minutul 20 prin Ioan Fandel. Dupa alte 6 minute Gloria Geoagiu a reusit sa egaleze, stabilind si scorul pauzei.

Partida a fost in continuare una echilibrata, cu ocazii de a inscrie pentru ambele echipe. Cu opt minute inainte de final timisenii au obtinut o lovitura de 11 metri. Denis Bud si-a asumat responsabilitatea executiei si a transformat, 2-1 pentru CSC Peciu Nou.

Iata si lotul pe care l-a avut la dispozitie Sorin Gheju pentru partida de acasa cu echipa din Geoagiu Bai:
12. Marian Brasoveanu – 2. Michel Rosenblum, 5. Marius Matei, 4. Ciprian Streanga, 15 Robert Szalkai, 20. Valentin Ilas, 19. Silviu Francescu, 27. Denis Bud, 11. Marco Giuricici, 35. Ioan Fandel, 9. Marco Enciu

REZERVE: 77. Mihai Bosca, 88. Bogdan Teslariu, 30. Cornel Buda, 23. Angelo Olteanu, 21. Goran Paunchici, 13. Cristian Scutaru, 14. Adrian Vladic, 25. Narcis Voros, 7. Adrian Nan

Astfel, CSC Peciu Nou va face parte din seria din liga a III-a in care se mai afla alte 6 grupari din Timis: CSC Ghiroda si Giarmata Vii, Pobeda Star Bisnov, Avantul Periam, Phoenix Buzias, Ripensia si Politehnica Timisoara.

Intr-o alta partida disputata sambata, tot in returul fazei barajului de promovare in liga a III-a, ACS Slatina Timis a incheiat la egalitate, 1-1, meciul de acasa cu CSO Turceni. Gorjenii castigasera cu 1-0 in tur si au promovat si ei in liga a III-a.

O alta promovata din regiunea Vest este campioana Aradului, CS Socodor, cu toate ca a pierdut meciul de acasa, 1-0 cu Recolta Danceu. Aradenii aveau 3-0 dupa meciul tur, castigat la masa verde.