CSC Dumbravita invinsa sub turnul Chindiei. Timisenii la al doilea esec din campionat

TIMIS. CSC Dumbravita a pierdut fara drept de apel duelul cu fosta prim divizionara Chindia Targoviste, din etapa a VII-a a ligii secunde.

Debutul de meci a fost unul echilibrat, iar prima ocazie a venit cu 10 minute inainte de finalul primei parti, si a apartinut gazdelor. Prejmerean a sutat din marginea careului timisean, dar mingea a trecut pe langa but. Cu doua minute inaintea pauzei, Chindia a deschis scorul tot cu un sut din afara careului, care i-a apartinut lui Alberto Calin. In primul minut de prelungire, dupa un contratac al gazdelor, atacantul Mustapha Jah ajunge in careul Dumbravitei si il invinge pe Trifon, stabilind si scorul pauzei.
La trei minute de la reluare, dupa o faza de atac a gazdelor, Alin Botogan a tras din aproximativ 11 metri sub transversala si a facut 3-0.
Scorul final, 4-0, a fost stabilit de Robert Moldoveanu, care a trimis in plasa dup a ce a trimis mingea peste Trifon.

CSC Dumbravita: Trifon – Amariei, Gisa, Zurbagiu (cpt.), Gladun – I. Tanase – Martinov, B. Nortey, Zaluschi – A. Toroc (Cibi 46′), Paulevici.

In runda viitoare, CSC Dumbravita va juca pe teren propriu in compania lui Metaloglobus Bucuresti, formatie care in aceasta etapa s-a impus cu 2-1 in fata Ceahlaului Piatra Neamt.