Conform asteptarilor. Ripensia Timisoara a pierdut la Giurgiu cu Dinamo

TIMISOARA. Este al patrulea 0-1 suferit de Ripensia in acest sezon in partidele de pe teren strain. Echipa banateana este „impotenta” in deplasari, in 6 partide marcand o singura data, si acela fiind de fapt un autogol!

Banatenii nu au jucat rau la Giurgiu, dar parca nici nu au aratat ca o echipa care vrea sa castige. Asadar, Dinamo – Ripensia 1-0.

„Ripi” avea moral bun dupa acel 3-1 cu Poli Iasi si a facut o prima repriza buna, aparandu-se cat de cat exact si avand ocazii prin Sofran sau Gavra. In partea secunda, Patriche a marcat in minutul 48 si tot dinamovistii au fost periculosi, avand marile ocazii.

Ripensistii s-au trezit tarziu au pus presiune la poarta gazdelor, dar fara a convinge. S-a terminat 1-0, probabil un scor usor de ghicit, tinand cont ca ambele formatii sunt zgarcite cu golurile.

Ripensia: Toroc – Zamfirescu, Tieranu, Lalic, Gladun – Vidrasan, Morariu – Sofran, Zimta, Ciurel – Gavra (cpt.). Au mai jucat: Piftor, Stoi, Calin, A. Macritchii, Stoica.

In runda urmatoare, Ripensia Timisoara va porimi vizita vecinei de clasament, Unirea Constanta.