CFR Timisoara, invinsa in derby-ul Seriei de Vest a Ligii I de fotbal feminin. Leopardele au pierdut, 0-9, la Cluj

Fetele antrenate de Florin Bugar au castigat in tur contra clujencelor cu 2-1, insa duminica, pe Cluj Arena echipa timisoreana nu a mai putut emite pretentii in fata campioanei en-titre.

Gazdele au inceput meciul in forta si in primele 8 minute ale intalnirii au marcat de trei ori, iar pana la pauza au dus scorul la 5-0. „Leopardele”, care au abordat meciul de la Cluj din postura de lider al seriei nu au reusit sa gaseasca drumul spre gol nici in partea a doua a jocului, iar clujencele au profitat de faptul ca CFR nu are inca in lot un portar de meserie si au mai marcat de inca patru ori. Sase dintre golurile Olimpiei au fost inscrise de Alexandra Lunca, iar celelalte trei reusite le-au apartinut lui Vatafu, Voicu si Batea.
CFR Timisoara a inceput in formula: C. Buza– Sodinca,Durla, D. Buza, Heisu, Ababei, Cojocaru, Molnar, I.Voica, M. Voica, Sarbovan. Au mai evoluat: Bistrian, Obrad, Trancau si Muntean.