CFR Timisoara invinsa in derby de Autobergamo Deva. Hunedorenii, aproape sa fie campioni ai sezonului regular

TIMISOARA. CFR Timisoara a incheiat meciurile din turul suplimentar al Ligii 1 de fotbal in sala cu un esec in fata lui Autobergamo Deva.

Formatia timisoreana a pierdut cu 4-0 in fata unei echipe care cel mai probabil va fi campioana sezonului regular. Gazdele au deschis scorul inca din primul minut prin fostul fotbalist al Informaticii, Antonio Hinojosa Montero, iar pana la pauza devenii au mai punctat de doua ori, prin Iszlai si Cristian Matei.

In partea a doua a jocului apararea timisoreana a fost mult mai sigura, iar CFR-ul a mai incasat un singur gol, de la Andre Luis Sasse, care a stabilit astfel si scorul final, 4-0.

Duelul de la Deva a fost primul in acest campionat in care CFR-ul nu a inscris, iar odata cu acest rezultat formatia timisoreana ramane pe pozitia a IV-a in clasament.

In ultima runda a turului suplimentar echipa pregatita de Robert Lupu nu va evolua, iar in playoff ar putea intalni Sportul Ciorasti.