CFR Timisoara invinsa clar de Odorhei in meciul pentru bronzul national la fotbal in sala. Banatenii au avut 2 jucatori eliminati

TIMISOARA. CFR Timisoara a luat pentru a treia oara 6 goluri intr-un meci cu FK Odorheiu Secuiesc, insa de aceasta data in finala mica a campionatului.

Ardelenii au inceput excelent duelul cu timisorenii, iar dupa numai 4 minute au anulat avantajul de 2 goluri luat de banateni in tur prin reusitele lui Kanyo Szilard si Kedei Barna. Miklos Tamas a mai punctat o data in minutul 12 si a stabilit si scorul pauzei, 3-0 pentru FK Odorhei.

La 4 minute de la reluare timisorenii au egalat situatia la general, dupa ce Levente Tanko si-a trimis mingea in propria poarta. A fost insa doar un foc de paie. Odorheiul a mai punctat de alte 3 ori pana la finalul partidei, profitand si de jocul in 5 contra 4 al formatiei timisorene, dar si de eliminarile lui Joao Fernandes si Ionut Nemitanu. S-a incheiat 6-1, iar FK Odorhei a luat bronzul campionatului.

Cel doua cluburi ar putea juca si ultimul act al campionatului in intrecerea rezervata grupei sub 19 ani, turneul final fiind programat in acest final de saptamana.

Galatiul a invins Deva si a devenit campioana

Tot marti s-a jucat si meciul 4 din duelul pentru titlul de campioana. United Galati s-a impus cu 4-3 in aceasta intalnire si a luat aurul national.

In primul partida a seriei, la Deva, Autobergamo a castigat cu 4-2, in a doua intalnire Galatiul s-a impus cu 6-5, iar in partida a treia, disputata luni, United a castigat cu 5-2.