A fost si randul nostru! SCM Poli Timisoara, victorie in ultimul minut cu Vaslui

TIMISOARA. Daca de multe ori handbalistii de la Poli au pierdut puncte in ultimele secunde, iata ca de aceasta data soarta i-a zambit. Alb-violetii au invins la limita Vasluiul si inca viseaza la salvarea de la baraj…

A fost 30-29 in meciul cu echipa din Moldova, care a revenit pe final si chiar a condus cand mai erau trei minute de joc. Pana atunci, Poli a dominat mare parte din joc si a intrat la pauza cu un avantaj de 4 goluri, 20-16. Vasluiul a egalat in minutul 38 si a preluat conducerea in minutul 57. Un gol venit de la Sadoveac si apoi reusita victorioasa a lui Cimpan au facut scorul 30-29, pana la urma un succes normal si logic pentru elevii lui Horvath Attila.

In urmatoarea partida, in penultima runda a campionatului, Poli se va deplasa la Alexandria pe terenul ultimei clasate.