Victorii de moral. Handbalistii de la SCM Poli Timisoara au trecut in dubla mansa amicala de CSM Oradea

TIMISOARA. Dupa cateva zile de reacomodare la efort si antrenamente specifice de inceput de an, handbalistii de la SCM Poli au trecut si la… joc. Asadar, viioletii au trecut de doua ori de CSM Oradea, vineri cu 41-26, iar astazi cu 40-20.

Primul meci a fost abordat cu toti jucatorii disponibili ai formatiei alb-violete, inclusiv cu baietii adusi de la echipa de juniori; de altfel, cativa dintre ei au si reusit sa marcheze in ultimul sfert de ora pe care l-au avut la dispozitie in teren.

Marcatorii Politehnicii: Marjanovic 8, Paius 5, Milosevic 5, Furak 5, Sania 4, Pribanic 4, Cimpan 3, Vlad Sipos 2, Andrei Stolojan 2, Dragas 1, Trif 1, Fenici 1. La Oradea au marcat de cate 4 ori Mihailescu, Circhea, Radu, Libert si Bondor. Absentii acestei duble intalniri sunt, la timisoreni, Sadoveac si Orbovic, convocati la reprezentativele de seniori ale Romaniei si Serbiei, Bote convocat la nationala de juniori si Irimescu aflat inca in programul de recuperare dupa operatia la menisc suferita in decembrie.

Jocul doi a fost jucat in aceleasi conditii ca vineri seara, cu experimentatii disponibili in prima parte, respectiv cu tinerii si juniorii pe parcursul reprizei secunde.

In poarta, au evoluat azi cate o repriza, Kocic si Tcaciuc, dupa ce ieri si-au impartit minutele Kocic si Varo. Marcatorii Politehnicii: Milosevic 8, Cimpan 5, Trif 4, Neamtu 4, Furak 4, Paius 3, Fenici 3, Pribanic 3, Dragas 2, Sania 2, Grad 1, Marjanovic 1. La Oradea, Circhea a inscris 5 goluri, iar Szasz 3.

Banatenii vor intra in competitii oficial la finele lunii, dar pana atunci va mai avea si alte partide de verificare.