Victorie pentru Poli Timisoara in Liga Zimbrilor. Handbalistii au invins Buzaul, dupa ce au fost condusi la pauza

TIMISOARA. SCM Politehnica Timisoara a inceput meciurile de acasa din Liga Zimbrilor cu o victorie muncita in fata Buzaului.

CITESTE SI: Luni suna clopotelul in scolile din toata tara. Primul an fara semestre, teze sau medii de gimnaziu care sa conteze la admiterea in liceu. Care sunt noutatile si cand sunt programate vacantele

Timisorenii au inceput slab duelul si au reusit sa inscrie primul gol abia in minutul 4 prin Marjanovic. Oaspetii au fost la conducere pana la jumatatea primei parti, cand Poli a egalat, reusind la un moment dat chiar sa conduca cu doua goluri. Finalul primei reprize a apartinuit buzoienilor, care s-au aparat bine si au fost mai exacti la finalizare, iar dupa 30 de minute conduceau cu 15-14.

Partea a doua s-a desfasurat pe aceleasi coordonate, cu oaspetii la conducere, iar alb-violetii intr-o permanenta cursa de urmarire. Cu cinci minute ramase din meci, Poli a egalat la 27, dupa care a intors rezultatul si s-a impus cu 32-30.
Cel mai bun marcator timisorean a fost Filip Marjanovic, cu 9 reusite. Furak si Baican au inscris cate 5 goluri, Sadoveac si Trif au punctat de cate 4 ori, Fenici a terminat meciul cu 3 goluri in cont, iar Citu si Cimpan cu cate unul.

In runda viitoare Politehnica va juca in deplasare impotriva campioanei Dinamo.