Victorie la limita pentru Dumbravita in fata Resitei. Prima victorie in play-out

TIMIS. CSC Dumbravita a obtinut primele 3 puncte din play-out in fata rivalei din Banat, CSM Resita.

Prima parte a intalnirii de pe Stadionul Stefan Dobay a fost una echilibrata, cu putine ocazii importante.Cea mai mare le-a apartinut oaspetilor si a venit dupa o jumatate de ora de joc. Negru a scapat spre poarta, portarul timisean Toroc i-a iesit in intampinare si l-a blocat, mingea a ajuns la Chera, dar fostul fotbalist al Ripensiei nu a reusit sa trimita in plasa. Astfel, la pauza scorul era egal, 0-0.

La 3 minute de la reluare, Dragan Paulevici l-a vazut iesit pe portarul Resitei si l-a invins cu un lob de la 40 de metri. Carasenii au incercat sa egaleze, dar baietii lui Cosmin Stan au blocat culoarele spre poarta. In minutul 80, Dumbravita a inscris din nou, dar reusita lui Dragan Paulevici a fost anulata pentru o pozitie de offside.

Meciul s-a incheiat 1-0, iar Dumbravita isi adauga alte 3 puncte la zestrea existenta. In runda urmatoare timisenii joaca in deplasare cu Unirea Dej.