Victorie la limita in al doilea test al verii pentru Ripensia Timisoara. Cele doua Poli au meciuri in weekend

TIMISOARA. Dupa 8-0 cu Avantul Topolovatu Mare, Ripensia Timisoara a obtinut al doilea succes al verii in meciurile de verificare, de aceasta in fata finalistei din Cupa Romaniei la nivelul judetului Timis.

Fotbalistii pregatiti de Alexandru Pelici au intalnit CSC Dudestii Noi, una dintre cele mai solide echipe din liga a IV-a Timis. La finalul unei partide echilibrate din toate punctele de vedere, Ripensia s-a impus cu 1-0. Golul a venit cu 5 minute inainte de final, cand Popovici a patruns pe partea dreapta, a centrat in careu, iar din pozitie excelenta Golda a trimis in poarta Dudestiului.

Alexandru Pelici a folosit doua formule diferite de echipa in acest amical, pentru a-i vedea la munca pe toti fotbalistii.

Ripensia UVT (prima repriza): Mociu – Lungu, Tieranu, Apro, C. Toma – Neagu, Boldea – Fotescu, Zaluschi, Chera – Staicu.

Ripensia UVT (a doua repriza): Marinoiu – A. Popa, Tieranu, Hecsko, Monea – Dobie, Burdet – Fotescu, Zaluschi, Iseini – Golda

Urmatorul meci de verificare pentru Ripensia este programat tot acasa, miercuri, 17 iulie, de la ora 18.00, cand pe arena din Ciarda Rosie vine CSM Scolar Resita.

A doua reprezentanta a Timisoarei in liga secunda, ASU Poli, va juca sambata un amical impotriva formatiei CS Hunedoara.

SI ACS Poli are programat un meci de pregatire, tot sambata, impotriva echipei de liga a IV-a, Flacara Parta. Partida este programata in complexul sportiv Adrian Stoicov.

Sursa foto: Ripensia Timisoara, sspolitehnica.ro, acspoli.ro