Victorie in extremis pentru ACS Poli la Targu Mures. Timisorenii s-au impus cu 2-1 in minutul 3 al prelungirilor

Trupa lui Velcea s-a apropiat la 4 puncte de liderul seriei, Corona Brasov, dupa victoria obtinuta sambata. Golgheterul echipei, Boldea, a fost cel care a adus timisorenilor cele trei puncte in prelungirile meciului.
Meciul dintre FCM Targu Mures si ACS Poli a inceput in forta. Gazdele au deschis scorul inca din minutul 5 prin Diaconescu, care a marcat cu o  lovitura de cap, din 6 metri, dupa ce in minutul 2, Bujor trimisese din 8 m, pe langa poarta lui Kirev.
Timisorenii au reactionat rapid. In minutul 12, Nanu a ratat o mare sansa de egalare, mingea trimisa de acesta fiind scoasa de pe linia portii de Deaconescu. Pentru ca doar un minut mai tarziu, acelasi Nanu sa centreze bine pentru Szekely, care a marcat cu capul din 5 m, ducand scorul la 1-1.
In partea a doua jocului cele doua echipe au mizat mai mult pe suturile de la distanta. Sfarlea a trimis din 25 de metri pe langa (46), iar sutul lui Szekely de la aproximativ 30 de metri a fost retinut de portarul gazdelor(64). Dobricean(84) si Hanca(86) si-su incercat si ei tirul de la peste 25 de metri, insa mingea a ocolit spatiul portii. Gazdele au avut o sansa mare in minutul 90 dar sutul lui Precup a fost blocat in 6 m. Iar Boldea a reusit sa dea lovitura in ultimul minut de prelungiri, golgheterul lui ACS Poli l-a invins pe Abraham, aducand trei puncte foarte pretioase pentru gruparea banateana.
ACS Poli a jucat in formula: Kirev – Nohai, Redjepi, Seroni, Marovic – Goge(63’Dobricean), Trandu, Balace (cpt.), Nanu(81’Artean) – Boldea, Szekely(74’Bostina).