Victorie in Ardeal. Informatica Timisoara se califica in sferturile de finala din Cupa Romaniei la futsal

TIMISOARA. Informatica Timisoara castiga primul meci al anului 2020 si se califica in sferturile de finala din Cupa Romaniei la futsal.

Nici nu s-au asezat bine in teren gazdele de la Keresztegy Remetea ca Informatica Timisoara a deschis scorul dupa numai 7 secunde prin golgeterul Stojan Milovac. Timisorenii au rezolvat ecuatia calificarii pana la pauza, timp in care au mai inscris de 3 ori. Ristic, Nastai si COjocaru au fost cei care au dus scorul la 4-0 pentru fosta detinatoare a trofeului.

Tot banatenii au fost cei care au inscris primii si in repriza secunda prin acelasi Stojan Milovac. Gazdele au reusit sa puncteze de doua ori, prin Norbert Dobri si Gabriel Doltea, insa fara sa puna in pericol victoria Timisoarei.

Peste 4 zile Informatica Timisoara reia si meciurile din prima liga de fotbal in sala. Timisorenii joaca in penultima etapa a sezonului regular in deplasare cu actuala detinatoare a Cupei Romaniei, Dunarea Calarasi. In ultimul meci din aceasta prima parte a campionatului timisorenii vor primi vizita campioanei en-titre, Imperial Wet Miercurea Ciuc.