Victorie in 3 seturi pentru CSM Lugoj la malul marii, studentii Timisoarei invinsi acasa de Steaua

TIMIS. O victorie si o infrangere obtinute de cele doua reprezentante ale Timisului in primele ligi de volei.

Fetele de la CSM Lugoj au avut o partida usoara in deplasarea de la Constanta. Banatencele au inceput setul inaugural cu 6 puncte la care gazdele nu au avut raspuns. Lugojencele s-au desprins la un moment dat si l 8 puncte, pentru ca in cele din urma sa il castige, 25-18.
In actul al doilea, cele doua echipe au condus pe rand pe tabela, insa voleibalistele lui Ugljesa Segrt s-au despris in cele din urma si au castigat la 10 puncte diferenta, 25-15.
Setul al treilea a fost si ultimul al meciului, unul in care Lugojul a dominat autoritar si pe care l-a castigat cu 25-13.
In runda viitoare, lugojencele vor juca marti, tot in deplasare, impotriva Stiintei Bacau.

Baietii de la Universitatea invinsi acasa de Steaua

Voleibalistii de la Universitatea Timisoara au inceput bine duelul de acasa cu Steaua si au castigat primul set al intalnirii la 4 puncte diferenta, 25-21. In cel de-al doilea, cele doua echipei au mers cap la cap pana la scorul de 4-4, cand bucurestenii s-au distantat si s-au impus cu 25-17.
In actul al treilea studentii banateni au condus cu 7-2 si au ramas la conducere pana la jumatatea acestuia, iar in cele din urma s-au impus cu 25-19. Setul al patrulea a fost dominat de oaspeti, cu toate ca ambele echipei au fost la conducere pe tabela. In cele din urma, repriza a revenit ros-albastrilor, 25-23, si odata cu aceasta si partida.

In runda viitoare, Universitatea Timisoara va juca la mijlocul saptamanii viitoare in sala celor de la Stiinta Explorari Baia Mare.