Victorie cu frana de mana trasa. Informatica Timisoara nu a avut probleme cu Clujul la futsal

TIMISOARA. Etapa a 11-a din sezonul regulat de futsal a insemnat un succes logic pentru Informatica Timisoara. Banatenii au trecut chiar mai usor decat o arata scorul de Clujana Cluj-Napoca. A fost 6-1 dupa un joc dominat de violeti.

Partida a fost dominata de la un capat la altul de Informatica, grupare ce si-a respectat statutul de favorita a partidei ce s-a disputat in Sala Constantin Jude. Nu a fost o partida dificila atata timp cat gruparea ardeleana nu a incurcat pe nimeni in acest sezon.

Stojan Milovac a deschis scorul dupa patru minute, la capatul unei faze bine lucrate de elevii antrenorului jucator Vali Ilas, tanarul Iulian Cojocaru majorand diferenta dupa noua minute de joc, ca acelasi Milovac sa stabileasca scorul la pauza, 3-0. In partea secunda, Milovac si-a definitivat tripla, iar pentru banateni au mai punctat Ristic si Antonio, ca golul de onoare al vizitatorilor sa fie marcat de Sergiu Leahu.

Asadar, 6-1 pentru Informatica, echipa ce urca pana pe locul 3 in Liga 1 de futsal. Banatenii au luat vacanta cu ocazia acestei partide, deoarece in etapa de saptamana viitoare vor sta, din cauza numarului impar de echipe din liga de elita.