Victorie clara in capitala. Voleibalistele de la CSM Lugoj asteapta campioana din Blaj

TIMIS. CSM Lugoj s-a impus fara prea mari emotiiin deplasarea din capitala in fata lui CSM Bucuresti, in Liga Nationala de volei feminin.

Voleibalistele timisene au fost in permanenta la conducerea primului set. Gazdele au reusit o singura data sa egaleze, la scorul de 15-15, dupa care banatencele au preluat din nou controlul si s-au impus cu 25-18. In actul al doilea sportivele timisene a fost mult mai atente pe faza de aparare si l-au castigat la diferenta de 13 puncte, 25-12.
Formatia timiseana a dominat si ultimul set al intalnirii si si-au asigurat toate punctele dupa 25-17.

Dupa aceasta victorie CSM Lugoj este pe pozitia a V-a in clasament, cu 25 de puncte.

In runda viitoare, Lugojul primeste vizita campioanei Volei Alba Blaj, echipa pe care a invins-o in Supercupa Romaniei. Partida este programata sambata, de la ora 18:30 in sala Ioan Kunst Ghermanescu.