Victorie clara conturata pe final pentru ASU Politehnica Timisoara in amical

TIMISOARA. „Echipa suporterilor” se afla din aceasta saptamana in cantonament, dar si asa este rost de partide test. Asadar, dupa ce sambata trecuta de trecut cu un scor concludent de FC Bazos (7-0), si astazi ASU Politehnica s-a impus clar, dar diferenta s-a facut pe final.

Pe terenul sintetic de la Baza 2 a Politehnicii, trupa violeta a intalnita alta divizionara D, ACS Carani Murani de care a trecut cu 5-0. Multi dintre jucatorii aflati in pregatire s-au remarcat, unul dintre ei marcand si gol.

Marvin Schieb a deschis scorul in minutul 30 cu un sut de la 16 metri, apoi s-a mai marcat doar din minutul 73. Manea a inscris elegant cu un lob, apoi Daminuta a marcat din lovitura libera in minutul 80. Pe final, Bedea a reusit o dubla si a inchis tabela la 5-0.

O evolutie consistenta a jucatorilor antrenati de Petruescu, acestia aratand disponibilitate la efort pe durata intregii partide.

ASU Politehnica: Munteanu – Jurj, Mera, Scutaru, Cojocaru, Ignea, Vidrasan, Schieb, Radu, Gaspar, Plamada. A doua repriza: Murariu, Jurj, Nicolescu, Daminuta, Chereches, Bedea, Ene, Kiala, Manea, Dros, Bogdan Vasile.